Mokotów - 22 112 03 77 ul. Rzymowskiego 53 Wilanów - 22 398 84 50 ul. Przyczółkowa 219 Wola - 22 250 19 87 ul. Okopowa 58/72 Śródmieście - 22 100 67 54 ul. Żelazna 51/53

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki oraz kondycji po kwarantannie i długim czasie stagnacji to Twój cel? Świetnie! Nie ma nic lepszego od podjęcia się regularnej aktywności fizycznej, aby cieszyć się pełnią życia. No właśnie… regularnej – słowo klucz, o który tak trudno w zabieganej codzienności XXI wieku. A gdyby tak dało się lepiej, efektywniej, skuteczniej? Zmień swój metabolizm w sportowy bolid, aby łatwiej osiągnąć swoje plany! 

Metabolizm – krótki kurs wprowadzający

Wyobraź sobie samochód. W ogromnym skrócie zawartość baku jest przepompowywana
do silnika, gdzie następnie eksploduje w krótkim momencie zapłonu. Powstała w ten sposób siła wprawia tłoki cylindrów w ruch o bardzo precyzyjnej sekwencji. Te z kolei przekazują powstałą energię dalej, kolejnym elementom układu napędowego Twojego samochodu, aż w końcu – po wrzuceniu właściwego biegu – maszyna zostaje wprowadzona w ruch. Ogólnie rzecz ujmując, mamy tu do czynienia z procesem przemiany energii – z chemicznej (paliwo) na mechaniczną (ruch samochodu), którą kontrolują tysiące niewidocznych gołym okiem części, podzespołów i połączeń, czuwających nad kontrolą i bezpieczeństwem całego procesu.

Gdy maszyna jest zatankowana właściwym paliwem, wystarczy włączyć silnik i możesz dotrzeć nią
w niemal dowolne miejsce – na tej samej zasadzie (prosimy o wybaczenie wszystkich lekarzy i biologów za to uproszczenie) działa nasze ciało. Metabolizm to nic innego jak proces zamieniania kalorii, które dostarczamy za pomocą pożywienia, w energię. Dzięki tej przemianie możemy myśleć, biegać, pracować czy po prostu cieszyć się życiem.

Metabolizm a sylwetka

W metabolizmie tkwi tajemnica naszej sylwetki i ogólnej kondycji ciała. Gdy dostarczamy organizmowi zbyt dużo paliwa, którego nie jesteśmy w stanie spalić w procesie metabolizmu, nasze ciało odkłada je na „później” w postaci tkanki tłuszczowej. W odwrotnym przypadku, gdy „przejeżdżamy” większy dystans, niż to, na co pozwalała zawartość naszego baku, wytwarzamy deficyt energetyczny, który pokrywamy z odłożonych wcześniej tłuszczowych zapasów.

– Korzystając z metafory samochodu, metabolizm można potraktować jak skrzynię biegów z trybami: Eko, Normalny i Sportowym. – mówi Bartosz Bauer, trener i Head Coach Orangetheory Fitness – Każdy kierowca wie, że tryb Eco zapewnia wyłącznie podstawowe osiągi celem zaoszczędzenia jak największej ilości paliwa na później, a wrażenia z jazdy są umiarkowane. Tryb Normalny to ten, gdzie ani nie oszczędzamy paliwa, ani go nadmiernie nie spalamy. Dopiero w trybie Sportowym, gdy silnik konsumuje więcej z baku, rozpoczyna się prawdziwa frajda z podróży! Dobry trening to właśnie takie włączenie trybu sportowego dla własnego ciała.

Dlatego, jeżeli chcemy osiągnąć nasze cele treningowe szybko i efektywnie, warto nakłonić nasz metabolizm do tego, by pracował na zwiększonych obrotach w trybie sportowym, niczym rasowe Lamborghini.

Trening dla metabolizmu

Dla tych, którzy chcieliby podkręcić swój metabolizm, rekomendowany jest interwałowy trening
o wysokiej intensywności, tzw. HIIT. W tej metodzie, odpowiednio dobrane ćwiczenia nie tylko wprowadzą organizm na wysokie obroty, ale i wesprą harmonijny rozwój formy oraz ogólnej wytrzymałości.

– W Orangetheory Fitness specjalizujemy się w treningach HIIT. Dzięki oparciu programu ćwiczeń
o dowody naukowe oraz nowoczesną technologię monitoringu pracy serca w czasie rzeczywistym, możemy liczyć na maksimum efektów w minimalnym czasie.
– twierdzi Bartosz Bauer Head Coach Orangetheory Fitness – W 60 minut rozkręcamy metabolizmy trenujących do maksimum, dzięki czemu możliwe jest spalenie nawet do 1200 kcal. Co więcej, zadaniem każdego ćwiczącego jest aktywowanie efektu EPOC, co sprawia, że możliwe jest spalanie dodatkowych kalorii przez 36 godzin i to już po ukończeniu treningu.

Sprawdź jak Orangetheory Fitness w bezpieczny sposób może podkręcić Twój metabolizm i pomóc w osiągnięciu wymarzonych efektów. Doświadcz efektu Orange, który pomoże zamienić metabolizm w mruczący silnik Lamborghini. Każdy trening w klubie marki to oddzielne przeżycie, z nowym zestawem ćwiczeń, które wykonywane są przez godzinę pod czujnym nadzorem dwóch trenerów – serca uczestnika oraz certyfikowanego trenera-człowieka. Treningi realizowane są w kameralnej grupie, a każdy uczestnik ma swoje indywidualne stanowisko do ćwiczeń. Aby sprawdzić jak działa Orangetheory Fitness wystarczy zapisać się na pierwszy, bezpłatny trening.